Ana SayfaBen YAĞMUR › Ya Sizin Mahalleniz?

Ya Sizin Mahalleniz?

Arnavut kaldırımlı, bir pencereden diğer pencereye uzanan asılı rengarenk çivit mavili çamaşırlı mahalleleri yerine farklı mahallelerde varmış.

Bu farklı mahallelerde oturanların kafaları biraz karışıkmış.

Birinci mahallede ” EVET AMA ” lar yaşıyormuş. Bunlar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise ” Evet ama ” diye yanıtlarlarmış.

Yanıtları hep yanlış olurmuş.Suçu başkasına atmakta ustaymışlar…

İkinci mahallede ” YAPACAĞIM ” lar yaşarmış.

Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeylere adım adım hazırlarlar ama yapacakları sırada, şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış.

Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş…

Üçüncü mahallede yaşayan ” KEŞKE ” cilerin hayatı algılama güçleri mükemmelmiş..

Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ama maalesef herşey olup bittikten sonra. Bunların başı duvarlara vurmaktan hep kanarmış.

Dördüncü mahalle de ise ” İYİ Kİ YAPTIM ” lar otururmuş. Bu mahalle en güzel evlerin olduğu en yeşil mahalle imiş. “Keşke” ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar etrafa hayranlıkla bakarmış…

“Yapacağım” lar , ” Keşkeciler ” ile birlikte bu yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.

“Evet ama “cılar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş..

İyi ki yaptım mahallesinde oturan insanların kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmamasıymış. Bu yüzden yaşadıkları ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymuş.

Bu hafta hep birlikte ” İyi ki Yaptım ” mahallesine taşınmaya ne dersiniz?

Mutlu Pazarlar

Nur GÜDÜCÜ  2010